Retrospekcyjny spacer

Obiekty i miejsca historyczne
Miejskie tradycje Janowca
Bóżnica
Kościół Św. Cecylii
Cmentarze Parafialne
Przeprawy na Wiśle
Dwór w Oblasach
Dwór w Janowicach
Fundacja Orlen

Dzięki programowi Fundacji “ORLEN – DAR SERCA”, pod nazwą “Moje miejsce na Ziemi” stworzona została ścieżka dydaktyczna z tablicami pamiątkowymi zawierającymi informacje na temat lokalnego dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Janowiec. Projekt zrealizowano pod nazwą “Moje miejsce na ziemi wczoraj i dziś – retrospekcyjny spacer po Janowcu”.

Realizacja objęła osiem tablic na terenie miejscowości Janowiec oraz gminy. Tablice zostały usytuowane przy znaczących historycznie punktach, czy obiektach i stanowią swoiste odniesienie w czasie do danego miejsca. Lokacje, które aktualnie zatraciły swój pierwotny charakter, zostały za pomocą zdjęć lub rycin przedstawione, opisane i zaprezentowane na tablicach tak jak wyglądały w okresie swojej świetności. W ten sposób udało nam się ocalić od zapomnienia istotny fragment dziedzictwa kulturowego i historycznego gminy.

Pragniemy również w wersji cyfrowej zaprezentować naszą realizację i umożliwić Państwu zapoznanie się z fragmentami historii Naszej Gminy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego szlaku “na żywo”!

Nasi Partnerzy

81 88 15 289

gokjanowiec@gmail.com

ul. Plac Wolności 1, 24-123 Janowiec

Godziny otwarcia:

wtorek – piątek: 9:00 – 19:00

sobota: 9:00 – 17:00

niedziela, poniedziałek: nieczynne