Worek nagród dla Naszych Kół Gospodyń Wiejskich.

Kolejna edycja konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów” odeszła do historii. Miejscem tegorocznej edycji było miasto Bełżyce. Znaczącą rolę po raz drugi odegrała Nasza Gmina Janowiec. Reprezentowana była przez KGW Janowice i KGW Wojszyn. Prócz Naszych reprezentantów przyjechało ponad stu wystawców produktów regionalnych z całego województwa lubelskiego. W ubiegłym roku swój kunszt kulinarny pokazały Panie z Janowic, które z Zawijokiem Janowickim zajęły wysokie 2 miejsce. W tym roku kobiety z Janowic na konkurs w kategorii gastronomia przygotowały zupę jęczmienniok i filet z karpia w sosie grzybowym. Swój debiut na sobotnim konkursie zaliczyło KGW Wojszyn, które przygotowało do części gastronomicznej zupina z Wojszyna oraz mięsiwo kamieniarza. W kategorii produkt zgłoszony został karp w zalewie octowej oraz miętówka.

Po całodniowej części wystawienniczej i konkursowej o godz. 18:00 ogłoszone zostały wyniki, w których znaczącą rolę odegrali Nasi kulinarni mistrzowie z Janowic i Wojszyna.
3 miejsce oraz nominację do Perły 2017 w kategorii gastronomia uzyskało danie z Janowic: Zupa jęczmienniok i filet karpia w sosie grzybowym.
1 miejsce i nominację do Perły 2017 w kategorii produkt otrzymało KGW Wojszyn za leszcza w zalewie octowej.
Główna nagroda Burmistrza Bełżyc również powędrowała do Wojszyna za danie zupina z Wojszyna z mięsiwem kamieniarza.

Serdecznie gratulujemy KGW Wojszyn i KGW Janowice za pełen profesjonalizm i promocję Naszej Gminy na arenie wojewódzkiej, a poprzez uzyskanie dwóch nominacji do Perły 2017 mamy szansę na wyjazd do Poznania na Targi Smaki Regionów – Polagra Food.