Spotkanie noworoczne na rockowo !! wideo i zdjęcia

Spotkanie noworoczne na rockowo !! wideo i zdjęcia

Święto Trzech Króli było w Janowcu okazją do wspólnego „Rockowego kolędowania”. To kolejna uroczystość przygotowana we współpracy janowieckiej parafii i Gminnego Ośrodka Kultury. Była modlitwa i artystyczne występy mieszkańców gminy. Bohaterem tego dnia był również zawijok janowicki.

Janowiec bogaty w artystów

Parafialny kościół w Janowcu 6 stycznia zgromadził wielu mieszkańców gminy. Najpierw o 15:30 odprawiona została msza święta, a od 16:30 rozpoczęły się występy. Na początku zaprezentowała się grupa pantomimy „Scena Ruchu”, prowadzona przy GOK-u przez panią Małgorzatę Mazurkiewicz. Występ dziewczyn obdarzonych talentem teatralno-scenicznym nawiązywał do wspominanego tego dnia pokłonu trzech mędrców. Po pantomimie zaprezentowały się grupy wokalne. Wśród nich zespół śpiewających pań „Promienie”, od kilku miesiecy prowadzony w GOK-u przez instruktora Tadeusza Salamandrę. Gościnnie wystąpił puławski chór „Animabile Canticum” z parafii pw. Matki Bożej Różańcowej. Na wyróżnienie zasługują solowe występy wokalistek – Aleksandry Walasek z I klasy gimnazjum, Agaty Gryn z VI klasy podstawówki, a także pani Genowefy Pachockiej, seniorki z Puław, śpiewającej w zespole „Promienie”. Finał koncertu należał do kapeli „Śpiewajmy Panu Wesoło”, która zaproponowała kolędy w rockowym wydaniu. Artystów w zabawny sposób zapowiadał dyrektor GOK-u Łukasz Skowyra.

Potwierdzono jakość zawijoka

Kolędowanie było również okazją do oficjalnego wręczenia gospodyniom wiejskim z Janowic certyfikatu produktu tradycyjnego, przyznanego zawijokowi janowickiemu przez Ministerstwo Rolnictwa. Certyfikat wręczył wójt Jan Gędek. O wpisanie zawijoków na listę tradycyjnych produktów, KGW Janowice i władze gminy starały się niedługo, bo od lipca 2016 roku. Tytuł produktu tradycyjnego stwarza możliwość lepszej promocji zawijoka, chroni jego wytwórców przed nieuczciwą konkurencją, a także świadczy o wyjątkowej jakości i oryginalności janowickiego dania.

Wspólnota Puławska
autor. Kamil Wąsik

Nagranie WIDEO z wydrzenia
GALERIA ZDJĘĆ