Pardes Festival

Spotkania z kulturą żydowską,  8-12 września 2021 – Kazimierz Dolny/Janowiec

Już za niespełna tydzień spotykamy się na PIKNIKU w skansenie janowieckim! PARDES znaczy OGRÓD / MLEKO, MIÓD i WINO. 11 września, sobota, od godz. 12:00. Współczesna KUCHNIA polska słynie tradycjami kulinarnymi   wywiedzionymi z wielu kultur i RELIGII. W bogactwie dziedzictwa kulinarnego trudno niekiedy rozpoznać pochodzenie receptur i wielu przysmaków – mocno już zakorzenionych w polskiej kuchni. TRADYCJE kulinarne z różnych kręgów kulturowych przenikały się w dawnej Polsce, wzajemnie wzbogacały i wzbogacają po dzień dzisiejszy. SMAKUJMY to, co wspólne dla kuchni polskiej i ŻYDOWSKIEJ odkrywajmy nowe smaki, cieszmy się bogactwem kulinarnym Lubelszczyzny, różnorodnością produktów lokalnych i regionalnych, lokalnymi winami i lubelskimi cydrami, podziwiajmy znakomite wyroby rękodzielników. DO ZOBACZENIA w Janowcu!