Być Kobietą Być Kobietą….. Dzień Kobiet

Święto kobiet w Janowcu

Gminny Ośrodek Kultury w Janowcu zorganizował Dzień Kobiet. Była to kolejna okazja, by w lokalnym gronie i przyjaznej atmosferze podziwiać występy artystów, pośmiać się i spróbować słodkiego poczęstunku.

Obchody Dnia Kobiet rozpoczął Dyrektor GOK w Janowcu Łukasz Skowyra składając 90 paniom życzenia z okazji ich święta. Pierwsza na scenie swój program przedstawiła Kazimierska Kapela Zgoda,pod kierownictwem Sławomira Doraczyńskiego. Jej blisko godzinny program piosenek i recytacji spotkał się z uznaniem publiczności, a szczególne wrażenie zrobił występ duetu Doraczyński/Kuna – panowie na dwóch akordeonach odegrali II Walc Dymitra Szostakowicza, którym rozkołysali słuchaczy.

Swój talent taneczny zaprezentowała młodzież z zespołu Powiśle z Puław. Dominika Baryłka oraz Kamila Kaszubska z partnerami zatańczyli krakowiaka i oberka. Tańce zostały obdarowane gromkimi brawami ze strony Naszych kobiet. Pozostaliśmy w tanecznym klimacie ponieważ na parkiet tanecznym krokiem wypłynął Zespół Tańców Polskich ROSA, który dzielnie od roku szlifuje swój warsztat pod okiem Aleksandry i Anny Rolskiej. Trzy pary zatańczyły taniec miłości czyli Kujawiaka, który wywarł wielkie wrażenie na publiczności. Podczas części artystycznej dyrektor GOK prowadził losowania z nagrodami dla płci pięknej a do wygrania m.in. były masaże, zabiegi kosmetyczne, zabiegi SPA. Część artystyczną zakończył niezastąpiony Tadeusz Salamandra, który dla kobiet wystąpił z recitalem instrumentalnym za co nagrodzony został wielkimi brawami.

Podziękowania za przygotowanie i realizację Dnia Kobiet ślemy na ręce : Kazimierska Kapela Zgoda, Zespół Tańców Polskich ROSA, Tancerzom Turniejowym Zespołu Powiśle, Tadeusz Salamandra, Michał Boronowski – masaże, Hotel Kazimierski Zdrój – Voucher na zabieg kosmetyczny, Karola w Trasie – vouchery na zabiegi kosmetyczne.

Dziękujemy i liczymy na dalszą owocną współpracę.